Close
(0) sevenspikes.themes.pavilion.flyout.cart
You have no items in your shopping cart.
sevenspikes.themes.pavilion.header.allcategories
  Filters
  sevenspikes.themes.pavilion.header.preferences
  Search

  Mesafeli Ön Satış Sözleşmesi

  Mesafeli Ön Satış Sözleşmesi

  Şentürkler MARKET MESAFELI SATIS SÖZLESMESI

  1. KONU

  Sözleşme’nin konusu, Müşteri’nin Şentürkler Market’e Uygulama/Site üzerinden türünü/adini, adedini, satis bedelini, teslimat bedelini, ödeme seklini belirlemek suretiyle siparisini verdigi Ürün’ün,Senturkler Market tarafindan Müsteri’ye satisi ve teslimi hakkinda 6502 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun, Mesafeli Sözlesmeler Yönetmeligi ve ilgili diger yasal düzenlemeler uyarinca Taraflarin hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesine iliskindir.

  Sözlesmede büyük harf ile baslayan ifadeler Ön Bilgilendirme Formunda belirlenen anlami tasimaktadir.

  2. SATICI, MÜSTERI VE ÜRÜN’E ILISKIN BILGILER

  SATICI BILGILERI

  Ünvan:  Senturkler Market

  E-posta: 

  MÜSTERI BILGILERI

  Teslim edilecek kisi:

  Teslimat Adresi:

  Telefon:

  E-posta

  FATURA BILGILERI

  Adi/Soyadi/Unvani:

  Adres:

  Telefon:

  E-posta:

  ÜRÜN AÇIKLAMASI

  Ürün Açiklamasi

  Adet

  Pesin Fiyati

  Satis Bedeli (KDV Dahil)

  3. ÜCRETLER VE TAHSILI

  3.1. Müsteri, siparis öncesinde Uygulama/Site üzerinden, Ürün satis fiyati, teslimat masraflari, tasima araçlarina iliskin bedeller ve diger her türlü vergi, resim, harç gibi ek ücretlere iliskin olarak bilgilendirilmistir.

  3.2. Kredi karti ile ödemeyi gerçeklestirmek için, Müsteri’nin, Site/Uygulamaya kayit olurken kart bilgilerini girmesi gerekmektedir. Uygulama, siparis esnasinda Müsteri’nin kart bilgilerini gizli ve güvenli bir biçimde girmesini saglayacak sekilde düzenlenmistir.

  3.3. Ürün satis fiyati, teslimat masraflari, tasima araçlarina iliskin bedeller ve diger her türlü vergi, resim, harç gibi ek ücretler, Müsteri’nin seçtigi kredi kartindan, siparis verildiginde derhal tahsil edilecektir.

  3.4. Herhangi bir nedenle Müsteri tarafindan Ürün bedeli ödenmez veya yapilan ödeme banka/finans kurusu tarafindan iptal edilirse, Senturkler Market, teslim yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir.

  3.5. Her kosulda Müsteri, Senturkler Market’e olan borçlarini ifada temerrüde düsmesi halinde, TSenturkler Market’in ugradigi zarar ve ziyani tazmin edecegini kabul eder.

  3.6. Müsteri, kredi karti ile yapilan ödemelerde kredi karti faiz oranlarinin, Müsteri ile banka arasindaki sözlesme kapsaminda uygulanacagini kabul eder.

  3.7. Kredi karti ile alinmis Ürün için cayma hakkinin kullanilmasi veya Ürün’ün baska herhangi bir sebeple iadesi veya siparisin iptal edilmesi durumunda Senturkler Market, Müsteri’ye nakit para ile ödeme yapamamaktadir. Ürün bedelinin kredi kartina iadesi, ilgili bankanin prosedürlerine göre yapilmaktadir.

  4. KULLANIM SARTLARI VE GENEL HÜKÜMLER

  4.1. Senturkler Market, Ön Bilgilendirme Formunda yer alan kendisine iliskin bilgilerin dogru ve güncel oldugunu, Müsteri’yi sahip oldugu tüm haklara iliskin olarak Ön Bilgilendirme Formu ve Sözlesme ile bilgilendirdigini kabul eder.

  4.2. Senturkler Market, Ürün’ün mevzuata uygun olarak, saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanim kilavuzlari ile Müsteri’ye teslim edilmesinden sorumludur.

  4.3. Senturkler Market, Ön Bilgilendirme Formu ve Sözlesmede ilettigi iletisim bilgileri üzerinden siparise iliskin sorularini yanitlayacaktir. Bu kapsamda Senturkler Market, Müsteri’nin kimligini teyit etmeye yarayacak bilgileri, kisisel verilerin islenmesine iliskin prosedürleri uyarinca talep edebilecektir.

  4.4. Uygulamada yer alan, ücretler dahil olmak üzere tüm bilgiler, Senturkler Market tarafindan Uygulama üzerinden degistirilene kadar geçerlidir.

  4.5. Senturkler  Market‘in Uygulamada kullandigi görsel ögeler temsili olabilir. Uygulamada yer alan içerik ve görsel ögelerin tüm telif haklari sakli olup, kismen veya tamamen kullanilmasi, çogaltilmasi, yayinlanmasi veya yeniden islenmesi yasaktir.

  4.6. Müsteri, Uygulamada Ürün’ün temel özellik ve nitelikleri, satis fiyati, ödeme sekli, teslimatina iliskin Ön Bilgilendirme Formunu okuyup bilgi sahibi oldugunu ve teyit ettigini kabul eder. Müsteri’nin Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit etmesi, mesafeli satis sözlesmesinin kurulmasindan evvel, Senturkler Market tarafindan Müsteri’ye verilmesi gereken adresi, Ürün’e ait temel özellikleri, ürünlerin vergiler dahil fiyatini ve teslimata iliskin diger bedelleri, ödeme ve teslimat bilgileri de dahil olmak üzere mevzuat uyarinca verilmesi zorunlu tüm bilgileri dogru ve eksiksiz olarak edindigini kabul eder.

  4.7. Müsteri cayma hakkinin kapsami ve kullanilma kosullarina iliskin olarak Ön Bilgilendirme Formunda detayli olarak bilgilendirilmistir.

  4.8. Müsteri’ye, bir veya birden fazla ürünün bedelini ödemesine yarayan bir hediye çeki tanimlanmis olmasi halinde, hediye çekinin süresi içinde kullanilmamasi veya Müsteri tarafindan kullanim kosullarina aykiri ya da suiistimal edecek sekilde kullanilmasi nedeniyle siparisin iptal edilmesi durumunda, Müsteri hiçbir geri ödeme veya telafi talep edemez.

  4.9. Müsteri ile siparis esnasinda kullanilan kredi karti hamilinin ayni kisi olmamasi ve Ürün’ün, Uygulama üzerinden belirlenen aliciya tesliminden evvel sipariste kullanilan kredi kartina iliskin güvenlik açigi tespit edilmesi halinde, Senturkler Market, siparisi iptal edebilir.

  4.10. Uygulama/Site üzerinden Senturkler Market’in kontrolünde olmayan ve/veya baskaca üçüncü kisilerin sahip oldugu ve/veya islettigi baska web sitelerine, elektronik uygulamalara ve/veya baska içeriklere baglanti verilebilir. Bu baglantilar Müsteri’ye yönlendirme kolayligi saglamak amaciyla konmus olup, Senturkler Market’in baglanti verilen içerige yönelik herhangi bir sorumlulugu bulunmamaktadir. Uygulamadan ulasilan diger sitelerde veya uygulamalarda kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikalari geçerlidir.

  5. TESLIMAT

  5.1. Müsteri’nin Senturkler Market’ten satin almis oldugu Ürün, Uygulama/Site üzerinden belirledigi, Ön Bilgilendirme Formunda açikça yer alan adreste bulunan kisi/kisilere teslim edilecektir.

  5.2. Uygulama üzerinden aksi açikça belirtilmedigi takdirde, Ürün’ün teslimat masraflari, tasima araçlarina iliskin bedeller ve diger her türlü vergi, resim, harç gibi ek ücretler Müsteri’ye aittir.

  5.3. Ürün’ün teslimati, Senturkler Market’in stokunun müsait olmasi ve ödemenin gerçeklesmesinden sonra Ön Bilgilendirme Formunda belirtilen süre içerisinde gerçeklestirir.

  5.4. Herhangi bir nedenle Müsteri tarafindan Ürün bedeli ödenmez veya yapilan ödeme banka/finans kurusu tarafindan iptal edilirse, Senturkler Market, teslim yükümlülügünden kurtulmus kabul edilir. Herhangi bir sebeple banka/finans kurulusu tarafindan basarisiz kodu gönderilen ancak banka/finans kurusu tarafindan Senturkler Market’e yapilan ödemelere iliskin Müsteri, Senturkler Market’in herhangi bir sorumlulugunun bulunmadigini kabul eder.

  6. MÜSTERI’NIN BEYAN VE TAAHHÜTLERI

  6.1. Müsteri, Site/Uygulamaya üye olurken verdigi; vergi numarasi, vergi dairesi bilgileri ile diger tüm bilgilerin gerçege uygun oldugunu, Senturkler Market’in bu bilgilerin gerçege aykiriligi nedeniyle ugrayacagi tüm zararlari, Senturkler Market’in ilk bildirimi üzerine derhal tazmin edecegini taahhüt eder.

  6.2. Müsteri, Ürün’ün temel nitelikleri, satis fiyati ve ödeme sekli, teslimati, cayma hakki ve diger hususlara iliskin olarak Senturkler Market tarafindan sunulan Ön Bilgilendirme Formunu inceledigini, kendisine mevzuatta öngörülen gerekli tüm bilgilendirmenin yapildigini ve elektronik ortamda teyit ettigini beyan eder.

  6.3. Müsteri, Site/Uygulama’yi kullanirken mevzuata uygun davranmayi kabul eder. Müsteri, Uygulama’yi hiçbir sekilde kamu düzenine ve genel ahlaka aykiri, baskalarini rahatsiz ve taciz edici sekilde, yasalara uygun olmayan bir amaç için, baskalarinin maddi ve manevi haklarina tecavüz edecek sekilde kullanamaz. Ayrica, baskalarinin Uygulama’yi kullanmasini önleyici veya zorlastirici (spam, virüs, truva ati vb.) islemlerde bulunamaz. Aksi takdirde, tüm hukuki ve cezai yükümlülük münhasiran Müsteri’ye aittir. Ayrica mevzuat veya Sözlesme’nin ihlali nedeniyle, Senturkler Market’in Müsteri’ye karsi yasal yollara basvurma hakki saklidir.

  6.4. Senturkler Market’in Uygulamada ilan ettigi promosyonlari/kampanyalari ve hediye çeklerinin geçerligini diledigi zaman durdurma, güncelleme veya kosullarini degistirme hakki saklidir. Müsteri’nin Uygulama üzerinden verecegi her siparis öncesinde promosyon/kampanya, hediye çeki kullanim kosullarini incelemesi gerekmektedir.

  6.5. Müsteri, aksi Uygulama üzerinden açikça bildirilmedigi takdirde, ayni sipariste birden fazla promosyon, kampanya veya hediye çekinden yararlanamaz.

  6.6. Müsteri, Sözlesme konusu Ürünleri teslim almadan önce muayene etmelidir. Tahrip olmus, ezik, kirik, ambalaji yirtilmis vb. hasarli ve ayipli Ürün’ü teslim almasi veya eksik bir Ürüne iliskin Taşpa Market’e derhal bildirimde bulunmamasi halinde, sorumluluk Müsteri’ye aittir. Aksi takdirde, Müsteri tarafindan teslim alinan Ürün’ün hasarsiz, eksiksiz, saglam ve Siparisteki taleplerine uygun oldugu kabul edilecektir.

  6.7. Senturkler Market, kendi belirledigi ve Uygulama üzerinden siparis verilebilen kapsama alanlarinda teslimat yapmaktadir. Uygulama üzerinden siparis alinabilen bu kapsama alanlari haricinde teslimat gerçeklestirilmez. Ürün, Müsteri’nin siparis verirken bildirdigi adrese teslim edilecektir. Müsteri’nin sonradan adresi degistirebilmesi mümkün degildir. Müsteri veya belirledigi alicinin teslimat adresinde bulunmamasi, Ürün’ü teslim almamasi veya hatali adres bildirilmesi durumunda Senturkler Market, hiçbir sorumluluk kabul etmez, bu durumda Senturkler Market, edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmis kabul edilecektir. Bu nedenle, Müsteri’nin Ürün’ü geç teslim almasindan kaynaklanan her türlü zarar ile Ürün’ün Müsteri’nin kusurundan dolayi beklemis olmasi ve/veya Ürün’ün teslim edilememesi nedeniyle Senturkler Market’e iade edilmesinden dolayi olusan giderler de Müsteri’ye aittir.

  7. SORUMLULUK

  Senturkler Market’in, Ön Bilgilendirme Formu ve Sözlesmede yer alan yükümlülüklerinin Mücbir Sebep Halleri veya objektif olarak kendi kusurundan kaynaklanmayan diger nedenlerle yerine getirilememesi durumunda hiçbir sorumlulugu bulunmamaktadir.

  8. ILETISIM

  Siparise iliskin tüm sorular için müsteri hizmetleri ile +numarali telefon veya info@senturklermarket.com e-posta adresi ile irtibata geçilebilir.

  9. YETKILI YARGILAMA MAKAMLARI

  Taraflar, Sözlesmeden dogan ihtilaflarda mevzuat çerçevesinde belirlenen parasal sinirlar dahilinde Müsteri ve Senturkler Market’in kayitli adresinin bulundugu yerdeki Tüketici Hakem Heyetlerinin, parasal sinirlari asan uyusmazliklarda Müsteri’nin ve Senturkler Market’in bulundugu yerdeki Tüketici Mahkemelerinin yetkili olacagini kabul etmistir.

  10. DELIL SÖZLESMESI

  Müsteri, Sözlesmeden dogabilecek her türlü ihtilafta Senturkler Market’in resmi defter ve ticari kayitlariyla, veri tabaninda ve sunucularinda tuttugu elektronik bilgilerin, bilgisayar ve ses kayitlarinin, delil teskil edecegini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlaminda delil sözlesmesi niteliginde oldugunu kabul eder.

  11. YÜRÜRLÜK

  Müsterinin Uygulamada “Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satis Sözlesmesi’ni okudum ve kabul ediyorum” seçenegini onaylamasi ile Form ve Sözlesme’nin tüm kosullari derhal yürürlüge girer.